Uluslararası ve Ulusal Ödüller

Uluslararası Ödüllerimiz

•CIOFF tarafından 2000 yılında Romanya’da düzenlenen Uluslararası Folklor Yarışmasında Teknik Dans ve Koreografi dalında Dünya Birinciliği,
•03-10 Mayıs 2006 tarihleri arasında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen Uluslararası Çocuk Halk Dansları Yarışması’ nda hem Dünya Birinciliği hem de Halk Özel Ödülü,
•15-18 Nisan 2008 tarihleri arasında Ukrayna-Kiev’de düzenlenen “Misteria Dance” Uluslararası Çocuk Koreografi Yarışmasında Dünya Birinciliği,
•Belarus-Babruisk’da düzenlenen “Venok Drujby”- “Dostluk Çelengi” Halk Oyunları yarışmasında 2012 yılında Grand Prix Ödülü, 2017 yılında ise Birincilik Ödülü ve “Geleneksel Dans-Ritim ve Kültürünü en iyi tanıtan gurup” özel ödülünü kazanmıştır.

Belarus-Babruisk’da 2002 yılından beri geleneksel olarak düzenlenen ve 2012 yılında festivalin 10. Yılı sebebiyle yarışma formatına geçen ve günümüze kadar devam eden “Venok Drujby”- “Dostluk Çelengi” Halk Oyunları yarışmasında grubumuz 2012 yılında ilk defa verilen Grand Prix ödülünü kazanmıştır. Yarışmaya grubumuz dışında Venezuela, Ukrayna, Rusya, Çin, Fransa, Litvanya, Letonya, Hindistan, Iran, Moldova, Polonya, Çekya, Slovakya ve Belarus olmak üzere toplam 15 ülkeden 30 grup katılmıştır. Grubumuz festivalin en büyük ödülü olan Grand Prix ödülünü Festival Komite Başkanı ve Babruisk Belediye Başkanı Sayın Dimitry Bonohov’un elinden almış, düzenlenen Gala gösterinde de Belarus Halk şarkısı eşliğinde Belaruslu dansçılarla birlikte sahne alarak seyircilerin bir kez daha gönlünü kazanmıştır. 2013 yılında festivale Onur Konuğu olarak çağırılan topluluğumuz, 2017 yılında ise Birincilik Ödülünü kazanmış ve uluslararası alandaki başarılarına bir yenisini ekleyerek bir dünya grubu olduğunu bir kez daha ispatlamıştır.

Ulusal Ödüllerimiz

Topluluğumuz, Türkiye’de Kıbrıs Türk Halk Oyunlarını sergileyen ilk ve tek gruptur. 2010 yılında T.C. Kültür Bakanlığı ve Sabancı Vakfı işbirliğiyle düzenlenen, ülkemizin her bölgesinden toplam 48 topluluğun katıldığı VAKSA halk oyunları yarışmasında grubumuz Kıbrıs Türk Halk Danslarıyla finale kalan ilk 5 ekip arasına girerek ilk ve son kez katıldığı Türkiyenin en prestijli Halk Oyunları yarışmasında büyük başarı elde etmiştir. İstanbul Sabancı Kültür Merkezinde yapılan ve ilk 5’e giren toplulukların katıldığı Final Gala Gecesinde topluluğumuza ödülünü Sn. Güler Sabancı vermiştir.

Topluluğumuz, 2010 yılında Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Halk Oyunları Yarışmasında yıldızlar kategorisinde stilize dalda Silivri ekibi ile Ankara Birincisi olmuştur.

Topluluğumuz, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Halk Oyunları Yarışmasında yıldızlar kategorisinde iki ekiple yarışan ilk gruptur. Topluluğumuz 2011 yılında Ankara ilinde Silivri ekibiyle il birinciliği ve Kıbrıs Türk Halk Dansları ekibiyle ikincilik kazanarak tekrarlanması güç bir başarıya daha imza atmıştır. K.K.T.C Ankara Büyükelçisi Sn. Mustafa Lakadamyalı da yarışmada bulunmuş ve gösterilerimizi izlemiştir.

2012 yılında topluluğumuz yine aynı yarışmada bu kez Gençler kategorisinde Kıbrıs Türk Halk Dansları ekibiyle Ankara İl Birinciliği kazanmıştır. Topluluğumuz böylece 3 yıl arka arkaya Ankara birinciliği kazanan tek grup olarak da tarihe geçmiştir.

Topluluğumuz 2006 yılında, Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Halk Oyunları Federasyonu tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Halk Oyunları Yarışmasında Yıldızlar kategorisinde Gaziantep Yöresi ile stilize dalda Ankara Birincisi olmuştur.

Topluluğumuz 2004 yılında, Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Halk Oyunları Federasyonu tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Halk Oyunları Yarışmasında Gaziantep Yöresi ile Stilize dalda Ankara ve Bölge Birinciliği kazanmıştır.